szkolenie sprzedaż negocjacje merchandising

Negocjacje, sprzedaż, merchandising – co zapewniają szkolenia z tych dziedzin i czy warto się na nie zdecydować?

 

Szkolenia pracowników współcześnie uznawane są za podstawę do dalszego rozwoju firmy i intensyfikacji zysków finansowych. Obszary takie, jak negocjacje, sprzedaż czy merchandising przekładają się na wzrost efektywność pracy i lepsze wyniki. Mimo to głosy dotyczące szkoleń bywają podzielone. Czy firma powinna zatem z nich korzystać?

 

Już nie tylko wielkie korporacje, ale także sektor małych i średnich przedsiębiorstw coraz częściej stawia na rozwój kompetencji pracowników wyższego szczebla w zakresie umiejętności negocjacyjnych. Szkolenia z negocjacji przydają się nie tylko profesjonalnym negocjatorom, których praca polega na pertraktacjach z innymi kontrahentami. Często bowiem na szkolenia z zakresu negocjacji kierowani są specjaliści ds. sprzedaży, managerzy i project menagerzy. To również istotne pole do rozwoju dla wszystkich pracowników, zajmujących się działem kadrowym w firmie. Uzyskanie owocnego dla obydwu stron kompromisu w zakresie warunków pracy i dalszego rozwoju jest kluczowe dla harmonijnego funkcjonowania każdej firmy.

O tym, czy warto zdecydować się na takie szkolenie, może przekonać zakres wiedzy, który jest na nich przekazywany. W trakcie kursów pracownicy mogą zdobyć praktyczną wiedzę odnośnie do samego procesu sprzedaży, wzmocnić zdolność do budowania dobrych relacji z klientami tak, aby zapewnić sobie ich powrót w przyszłości. Szkolenia z negocjacji dla pracowników mogą też oferować naukę tworzenia skutecznych argumentacji, wiedzę o tym, jak niwelować subiektywne wątpliwości i obiekcje klientów, a także umiejętność negocjowania cen.

 

Negocjacje ze sprzedaży i merchandisingu – od języka korzyści do umiejętnego ustawienia oświetlenia

 

Praca w dziale sprzedaży wymaga odpowiedniego zaplecza psychicznego i wiedzy dotyczącej komunikacji biznesowej. Niestety, ten ostatni obszar praktycznie nie występuje w programie edukacji oświatowej, a i na niektórych studiach z zakresu marketingu, zarządzania czy administracji bywa pomijany. Profesjonalne przedsiębiorstwa doskonale o tym wiedzą, dlatego inwestują w swoich pracowników. Działanie to nie jest bezinteresowne – lepsze umiejętności sprzedaży, to wzrost przychodów dla firmy.

W trakcie szkoleń sprzedażowych poznaje się więc techniki sprzedaży takie, jak np. stosowanie języka korzyści, unaoczniającego klientowi zaletę zakupu danego produktu lub skorzystania z usług. W dzisiejszych czasach coraz bardziej rozwija się segment sprzedaży e-commerce, dlatego coraz więcej szkoleń sprzedażowych nakierowanych jest właśnie na marketing internetowy.

Na płaszczyźnie szkoleń merchandisingowych kursanci poznać mogą techniki przyciągania klientów do placówek handlowych, strategie umiejscawiania produktów, zarządzanie przestrzenią magazynową, sposoby na unikanie tzw. wąskich gardeł, czy zjawisk typu out of stocks. Przedmioty tego typu szkoleń są jednak znacznie szersze, a ich pełne opisanie mogłoby zająć kilka odrębnych artykułów.

Wobec dynamicznego rozwoju polskich firm coraz bardziej sprawdza się powiedzenie mówiące o tym, że w biznesie kto nie idzie do przodu, ten się cofa. Mając to na uwadze, warto zdecydować się na udział w szkoleniu lub wysłanie na nie własnych pracowników.

Call Now Button